.
Latgales pērles
"Rīgas Balss" 2008.gada 18.oktobris.

Karaļa kalns. Tas Egles ezera krastā atklāts tikai 2006. gadā, pateicoties koktēlniekam Ērikam Delperam. Lielas koka skulptūras, skaista apkārtne, brīnumainām sakritībām pārpilna darbošanās šo kalnu padarījusi par svētvietu. Te uzstādītas lielas koka skulptūras, kas veltītas Dieva godam. Nupat, 9. augustā, tām piepulcējās «Jaunava Marija ar Jēzus bērniņu». Iespaidīgā skulptūra «Krusts un 12 ciltis», kur krusta zīmi nes 12 Izraēla ciltis, izraisa sirreālu sajūtu, līkumojot starp diviem dučiem figūru.

Šī vieta, šis Dieva dārzs, pieder privātpersonām - Jānim un Vijai Stupāniem. Kad viņi, meklēdami labāko vietu mājai, izvēlējās Karaļa kalnu, tad nolēma - šeit ir pārāk skaisti, lai kaut kas tāds piederētu viņiem vien.

Liktenis saveda kopā ar Ēriku Delperu, kurš loloja ieceri par Bībeles tēlu skulptūrām, un Dieva dārzs varēja sākties... Skulptūrām Jānis Stupāns atvēlējis savā īpašumā augušus milzu ozolus. Interesanti, ka Ēriks Delpers ir dzimis Liepnā, Alūksnes pusē, kļuvis par profesionālu lidotāju, tomēr sirds vilkusi citur. Viņš izgatavojis pārsimt skulptūru, uzgleznojis gandrīz divtik gleznu un zīmējumu, fotografējis, uzrakstījis «Gaišo domu dienasgrāmatu» un vairākas citas grāmatas. Skulptūras pie viņa atnāk pašas. Piemēram, vīzijas veidā - 12 cilvēki nesuši lielu krustu ceļā pie Kristus, un viņš dzirdējis Kristus balsi, kas teikusi: «Veido Karaļa kalnā skulptūru kompozīciju, kurā attēloti 12 cilvēki, kas simbolizē 12 Izraēla ciltis, kas nes pie manis krustu. Uz katras skulptūras lai ir cilts vārds, un uz krusta lai ir rakstīts: «Jēzus Kristus saka: «Kas grib man nākt pakaļ, tas lai aizliedz pats sevi, lai ņem savu krustu un staigā man pakaļ».» Uzkāpiet gan kalna galā! Ceļš nav viegls, toties kāds skats paveras, kad stāvi milzu koka vīru pakājē! Visiem, kuri veidojuši un turpina veidot Karaļa kalnu, tas ir Mīlestības darbs. Svētīgs un svētīts.